• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Wycieczka drugoklasistów do Krosna

W dniu 20 czerwca 2018 roku uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią Urszulą Koźmą wybrali się na wycieczkę do Krosna. Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie Muzeum Misyjnego Sióstr Klawerianek. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały bogaty zbiór eksponatów obrazujących życie i kulturę mieszkańców Afryki, Azji, Oceanii i Ameryki Południowej.
Ich uwagę przykuły przedmioty codziennego użytku wykonane z traw, liści palmowych, rafii, tykwy, z drewna czy skóry. Podziwiały również bogatą kolekcję biżuterii oraz instrumentów muzycznych, kolorowe batiki i tradycyjne stroje z Indii, Wietnamu czy z Wysp Tonga. Następnie
pełne wrażeń, ruchomymi schodami, wyjechały na krośnieński Rynek. Tam zatrzymały się przy pomniku naszego bohatera narodowego, marszałka Józefa Piłsudskiego, po czym przeszły ulicą Franciszkańską, do gotyckiego Kościoła o. Franciszkanów - jednej z najstarszych świątyń w mieście. Na Starówce nie mogło zabraknąć zabaw przy fontannie i zdjęć z gołębiami.

Około 11.00 odwiedziły Muzeum Rzemiosła mieszczące się w kamienicy „Pod zegarem” z przełomu 19 i 20 wieku. Warto wspomnieć, że w budynku tym, w latach 1901 -1938 funkcjonowała fabryka zegarów wieżowych, a wyprodukowano tam 280 mechanizmów. W muzeum poznały dzieje rzemiosła Polski południowo-wschodniej. Widziały narzędzia związane z historią dawnych, zapomnianych zawodów takich jak: modniarstwo, krawiectwo, fryzjerstwo, szewstwo z rymarstwem, tkactwo, stolarstwo, kowalstwo i zegarmistrzostwo. Niemałą atrakcją było wejście na Wieżę Farną z 1637 roku. Drugoklasiści pokonali 125 schodów, by dotrzeć na jej szczyt. Po drodze oglądali trzy zabytkowe dzwony - największy Urban, trzeci co do wielkości dzwon w Polsce, mniejszy Jan i najmniejszy - Marian. Mieli możliwość zobaczenia mechanizmu poruszającego starym zegarem wieżowym. Z tarasu widokowego podziwiali panoramę miasta. Dzięki sprzyjającej pogodzie oglądali Pogórze Dynowsko - Strzyżowskie oraz Beskid Niski z widokiem na Cergową. W mieście szkła trudno było nie wstąpić do sklepu ze szklanymi wytworami.
Ostatnim punktem wyprawy były zabawy w Parku Trampolin. Pod bacznym okiem instruktora harcom nie było końca, a radości wiele. Na pewno jeszcze tam wrócimy.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia naszych, pięknych miejsc, bogatych w kulturę i tradycję.