• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Uroczystość zakończenia gimnazjum

„Już pożegnać czas mych przyjaciół”…

Dla tegorocznych absolwentów gimnazjum nadszedł czas pożegnania z nauczycielami, kolegami i obecną szkołą, do której uczęszczali przez kilka lat. Z tej okazji dnia 20 czerwca 2018 roku odbyła się uroczystość zakończenia gimnazjum, na którą zaproszono nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. Składała się ona z kilku części: gali wręczenia medali nauczycielom, przygotowanej pod okiem wychowawczyni Pani Edyty Krukar, wystąpienia Pana Dyrektora Piotra Ciska oraz balu, zorganizowanego przez rodziców.
Na początek absolwenci postanowili odwrócić role i w ostatnich dniach swojego pobytu w szkole podsumować pracę pedagogów z nimi i nad nimi. Z tej okazji powołali specjalny komitet, który wyłonił kilkunastu zwycięzców w wielu kategoriach, np. Organizator życia szkolnego, Pitagoras Roku, Nauczyciel o złotym sercu. Nagrodą był spersonalizowany medal oraz wiersz napisany przez samych uczniów. Całą galę uatrakcyjniły wokalne występy Dawida Kuczwara, Oliwii Staroń, Kamili Frącek oraz Aleksandry Bolanowskiej.

Następnie Pan Dyrektor Piotr Cisek podsumował postępy w nauce i oraz pogratulował absolwentom wysokich wyników egzaminów.
Uczniowie przygotowali dla zgromadzonych niespodziankę – film, w którym w ciekawy sposób wyrazili wdzięczność za cudowne lata spędzone w Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej.
Dalej młodzieży i nauczycielom towarzyszyła wspaniała atmosfera i dyskotekowe hity, a słowa odtwarzanej piosenki zespołu „Manchester” Ostatni raz z moją klasą niejednemu wycisnęły łzy. Bal gimnazjalny był przede wszystkim okazją do znakomitej zabawy, jednak uświadomił uczniom to, że wkrótce zakończą kolejny etap edukacji.
Powodzenia w dalszym życiu!