• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Rodzinne świętowanie w klasach 0-1

Dnia 14 czerwca 2018 roku uczniowie zerówki oraz klas pierwszych zaprosili swoich kochanych Rodziców na uroczystość zorganizowaną z okazji ich święta. W bogatym programie artystycznym nie brakowało wesołych piosenek, wymownych wierszy oraz humorystycznych scenek z życia codziennego. Rodzice z dumą obserwowali grę aktorską swoich pociech, przysłuchiwali się pięknej recytacji wierszy, przeplatanej skocznymi tańcami i wesołymi piosenkami. W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. W swoim wystąpieniu dzieci podkreśliły ogromne znaczenie Rodziny w ich codziennym życiu. Podziękowały Mamie i Tacie za miłość, dobroć i codzienną troskę. Buziakom i uściskom nie było końca.
Na wszystkich zgromadzonych czekał słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w miłej, rodzinnej i radosnej atmosferze. Na zakończenie pierwszoklasiści pożegnali uczniów zerówki, dziękując im za wspólnie spędzone chwile i życząc wielu sukcesów w dalszej edukacji.