• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Gimnazjum w Posadzie Górnej uhonorowane tytułem SZKOŁY PRZYJAZNEJ UTALENTOWANYM UCZNIOM!

„Gaudium in litteris est”.
„Radość jest w nauce”.

W dniu 12 czerwca 2018 roku w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. św. Jana Sebastiana Pelczara w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala z udziałem laureatów konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, adresowanych do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa podkarpackiego.
W bieżącym roku szkolnym wybitni uczniowie z naszej szkoły zdobyli łącznie 3 tytuły laureata oraz 8 tytułów finalisty. Dzięki tym osiągnięciom przyznano placówce z Posady Górnej już po raz czwarty zaszczytny tytuł SZKOŁY PRZYJAZNEJ UTALENTOWANYM UCZNIOM. Ten prestiżowy certyfikat, będący potwierdzeniem stwarzania wychowankom wyróżniających się warunków w dziedzinie rozwijania zdolności i osiągania sukcesów w konkursach przedmiotowych, odebrał z rąk Pani Małgorzaty Rauch, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Pan dyrektor Piotr Cisek.

Gala zamykała ruch konkursowy w roku szkolnym 2017/2018. Obecność w gronie najlepszych z najlepszych jest dobitnym potwierdzeniem tezy, iż nasza szkoła nie bez powodu uchodzi za placówkę prestiżową o wysokim poziomie nauczania. Na ten sukces wytrwale pracowali uczniowie oraz ich nauczyciele. Warto wspomnieć, że zdobycie tytułu laureata konkursu przedmiotowego otwiera gimnazjaliście wstęp do szkoły średniej z pominięciem procesu rekrutacyjnego. Wielkie gratulacje!