• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO BEZ TAJEMNIC

Dnia 13 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Sieniawie odbyła się IX edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Tegoroczne zmagania konkursowe dotyczyły historii, geografii oraz kultury Zjednoczonego Królestwa Anglii, Szkocji, Walii oraz Irlandii Północnej. W konkursie wzięło udział 14 uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej. Najwyższy wynik w konkursie osiągnęła Anna Kuszel – uczennica klasy IIIA gimnazjum, która zajęła 1. miejsce w gminie, a na 2. miejscu, ex aequo, uplasowali się Martyna Sękowska z klasy IIB oraz Karol Jurasz z klasy IIIA. Warto dodać, iż uczniowie naszej szkoły wykazali się niezwykłą inwencją i wyobraźnią biorąc udział w konkursie na najlepszy strój nawiązujący do historii bądź literatury Zjednoczonego Królestwa. Nagrody zdobyli Gabriela Smerecka z klasy 6b za stylizację angielskiej damy oraz Martyna Sękowska z klasy IIB za historyczną kreację Anny Boleyn.

Uczniowie nagrodzeni Dyplomami za udział: Natasza Korobczenko, Mikołaj Kowalski, Aleksandra Rygiel – klasa 5b; Aleksandra Hanus, Mateusz Piwowar – klasa 6a; Gabriela Smerecka – klasa 6b; Filip Cisek, Dominika Pęcak – klasa IIB; Piotr Tuchowski – klasa IIA; Jakub Rachel, Jan Jurasz – klasa IIIA.
Wszyscy uczniowie ZSP w Posadzie Górnej zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i osiągnęli wysokie wyniki. Gratulujemy!