• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Sportowe sukcesy najmłodszych

Dnia 5 czerwca 2018 roku na Stadionie Miejskim w Strzyżowie odbył się etap rejonowy konkursu sportowego „Baw się razem z nami”. Zmierzyły się tu cztery najlepsze drużyny wyłonione w etapach powiatowych. Byli to reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 7 w Krośnie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Osobnicy, Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej oraz Szkoły Podstawowej w Żarnowej.
Po bardzo ciężkiej rywalizacji, z minimalną różnicą punktową do zwycięzców, nasza drużyna uplasowała się na 2. miejscu w tych zawodach.
Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom. Byli to: Aleksandra Staroń 3b, Kornelia Kolanko 3a, Marta Telega 3a, Oliwia Penar 4a, Zuzanna Niemczyk 4b, Szymon Niemczyk 3b, Jakub Rajnik 3b, Klaudiusz Gacek 4b, Jakub Siręga 2a, Bartosz Frącek 2a.
Gratulujemy młodym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów.