• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

„Bezpieczny dzisiaj – szczęśliwy jutro”

Wzorem lat poprzednich Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Miejscu Piastowym realizowała programy profilaktyczno-wychowawcze w szkołach podstawowych. Uczniowie klas 5a i 5b Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej uczestniczyli w projekcie „Bezpieczny dzisiaj – szczęśliwy jutro” w okresie od kwietnia do maja br. Specjaliści Poradni przeprowadzili cykl spotkań z uczniami w wymiarze 6 godzin, a podsumowanie programu miało miejsce 8 czerwca 2018 roku w Kinie „Sokół” w Rymanowie. Integralną częścią programu były Konkursy: Plastyczny i Literacki. Aleksandra Rygiel uczennica klasy 5b zajęła 1. miejsce w Konkursie Literackim. Spotkanie zakończył spektakl o przeciwdziałaniu przestępczości w sieci oraz warsztaty aktorskie.