• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dzień Dziecka w klasach 0-3

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

5 czerwca 2018 roku był wyjątkowym dniem dla uczniów klas 0-3 naszej szkoły. Z okazji Dnia Dziecka na uczniów czekało wiele atrakcji, zabaw i konkursów, które zostały zorganizowane przez profesjonalnych animatorów dla dzieci, zaproszonych przez Radę Rodziców.
Uczniowie brali udział w zabawach z kolorową, jak tęcza chustą animacyjną. Mogli spróbować swoich sił w licznych konkurencjach drużynowych, w których najistotniejsza okazała się współpraca. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyła się postać Pippi Pończoszanki, w którą wcieliła się jedna z animatorek. Dzieci miały również możliwość poczuć się przez chwilę jak ogromna stonoga, dzięki ciekawym pomysłom prowadzących. Uczniowie podzieleni na grupy pokonywali wielobarwny tunel przy rytmach wesołej piosenki. Ku uciesze dzieci na spotkanie z nimi przybył doskonale znany z animowanej komedii „Minionki” bohater, który chętnie bawił się i tańczył.

Uczniowie otrzymali od animatorek kolorowe baloniki, z których wyczarowano piękne kwiaty i zwierzątka. Na zakończenie tego wspaniałego spotkania wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie z bajkową postacią. Uśmiechnięte i szczęśliwe dzieci na długo zapamiętają ten wyjątkowy dzień.