• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Wycieczka najmłodszych do OSP w Posadzie Górnej

W dniu 8 maja 2018 roku uczniowie klas 0–1 wybrali się na pieszą wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Posadzie Górnej. Celem wyprawy było poznanie zawodu strażaka oraz podkreślenie znaczenia i charakteru jego pracy. Na miejscu czekali na nas Panowie strażacy: Krzysztof Krukar oraz Mateusz Hanus, którzy oprowadzili nas po remizie strażackiej, prezentując puchary i dyplomy zdobyte w zawodach sportowo – pożarniczych. Następnie Pan Krzysztof Krukar zaprezentował nam strój bojowy strażaka – ochotnika oraz sprzęt, który jest niezbędny podczas każdego wyjazdu. Obejrzeliśmy również gotowy do akcji wóz strażacki z pełnym wyposażeniem oraz sprzętem ratunkowym. Największą atrakcją była jednak zabawa w gaszenie pożaru prawdziwym wężem strażackim. Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej była ciekawym wydarzeniem, dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń i wzbogaciła nas w nową, jakże potrzebną wiedzę.