• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Koncert pieśni patriotycznych

W czwartkowy wieczór, dnia 26 kwietnia 2018 roku, w Galerii Sztuki w Rymanowie Zdroju odbył się „KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH”. Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej i sekcji wokalnej działającej przy GOK-u w Rymanowie zaprezentowali polskie pieśni patriotyczne. Wspaniałe prezentacje młodych artystów podkreśliły doniosły klimat uroczystości. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Urbanik, Zuzanna Kasperkowicz, Julia Dąbrowska, Dawid Kuczwar, oraz duet Otylia Landsman i Sylwia Gładysiewicz. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania wspólnie zaśpiewali dwie popularne piosenki polskie: „Przybyli ułani” i „Serce w plecaku”. Koncertowi towarzyszyła wystawa pn. „Ojcowie polskiej niepodległości” przygotowana przez ZSP w Posadzie Górnej i GOK w Rymanowie.