• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Sukces w konkursie logistycznym

„Logistyka nie jest wszystkim, ale wszystko bez logistyki jest niczym”

gen. Norman Schwarzkopf, zwycięski
dowódca operacji „Pustynna burza”

W dniu 27 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie odbyła się II edycja konkursu „Logistyka bez tajemnic”, skierowanego do uczniów gimnazjów powiatu krośnieńskiego, sanockiego, brzozowskiego, strzyżowskiego oraz jasielskiego. Głównym celem konkursu było pobudzenie i rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań logistyką, jako dziedziną bardzo prężnie rozwijającą się i stwarzającą coraz to nowe możliwości. W tym roku hasło przewodnie konkursu brzmiało „transport w logistyce”.
Uczestnicy mieli możliwość weryfikacji swojej wiedzy logistycznej oraz prezentacji własnych pomysłów i kreatywności. Uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań, w którym musieli wykazać się znajomością znaków manipulacyjnych, elementów Kodeksu Drogowego, rodzajów listów przewozowych oraz innych wiadomości związanych z tematem konkursu.

W drugiej części w zespołach 3 osobowych (dwóch uczniów gimnazjum oraz jeden z „Naftówki”) z dostępnych materiałów musieli wykonać środek transportu i zareklamować własną firmę transportową.
Nie mogło w tym wydarzeniu zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły. Jako jej reprezentanci w szranki z innymi gimnazjalistami stanęli uczniowie klasy IIa: Maja Bolanowska i Kamil Ziemiański. Miło nam poinformować, że najlepszy wynik wśród wszystkich uczestników uzyskał Kamil Ziemiański, zajmując 1. miejsce w zawodach wiedzy. Gratulujemy! Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Uczniowie pracowali pod opieką Pani Urszuli Chmiel.