• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Sukces Izabeli Siręgi w II Krośnieńskim Konkursie Recytatorskim

„Świat wówczas dopiero będzie szczęśliwy, gdy wszyscy ludzie mieć będą dusze artystów”.

August Rodin

W dniu 10 kwietnia 2018 roku Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie gościło w swych progach młodych miłośników poezji a zarazem adeptów sztuki recytacji. W gronie tym znaleźli się reprezentanci naszej szkoły. W kategorii klas 1-3 swe umiejętności zaprezentowali: Jakub Siręga i Blanka Krzysztyńska. Natomiast w grupie starszej (klasy 4-6) na scenie wystąpiły: Izabela Siręga i Aleksandra Hanus. W sumie w przeglądzie recytatorskim wzięło udział aż 96 wykonawców (w trzech kategoriach wiekowych) ze szkół położonych na terenie Krosna i powiatu krośnieńskiego.
Uczestnicy turnieju mieli za zadanie zaprezentować teksty poetyckie lub prozatorskie polskich autorów, napisane w XX wieku w latach: 1914-2016. Jury w składzie: Pani Kamila Ziemiańska – Stanek, Pan Paweł Fiejdasz, Pani Anna Jakubik w ocenie brało pod uwagę interpretację tekstu, kulturę słowa, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Izabela Siręga z klasy 6a, która recytowała wiersz „Bajka o słowikach” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Swym udanym wystąpieniem zwróciła uwagę komisji, zdobywając wyróżnienie. Wielkie brawa! Uczniów do II Krośnieńskiego Konkursu Recytatorskiego przygotowywali: Pani Urszula Koźma i Pan Waldemar Kilar.