• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Szkolny Konkurs Ekologiczny „Zrób sam coś z niczego” rozstrzygnięty!

„Żal wyrzucać śmieci, ponieważ kryją tysiące inspiracji”.

W dniu 9 kwietnia 2018 roku odbyło się uroczyste podsumowanie Szkolnego Konkursu Ekologicznego „Zrób sam coś z niczego”, będącego pokłosiem projektu „Żyję ekologicznie”. Uroczystość otworzył Pan dyrektor Piotr Cisek, który przybliżył cele konkursu. Zwrócił on uwagę na to, że celem turnieju było propagowanie postaw proekologicznych wśród uczniów oraz rozwijanie zdolności manualnych i twórczej wyobraźni dziecka.
Pomysłowość uczniów oraz precyzja wykonania przedmiotów z odpadów przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów: Pani Agnieszki Kindlik i Pana Waldemara Kilara. Dość powiedzieć, że wśród nadesłanych prac znalazły się szachy, wykonane ze starej płyty paździerzowej, z figurami powstałymi z udanego połączenia śrub i nakrętek, czy zegar, skonstruowany z zużytych płyt CD z dołączonym mechanizmem, pozwalającym mu precyzyjnie odmierzać czas.

Uwagę zwiedzających ekspozycję przykuła lampa z abażurem, do którego powstania wykorzystano niepotrzebne plastikowe łyżeczki jednorazowego użytku. Pięknie prezentowała się ścienna tablica korkowa, wykonana z pociętych w plastry korków z butelek po winie. Oczarowanie wzbudziła falbaniasta sukienka wykonana z kolorowych folii i gazet czy finezyjnie wykonana zawieszka dekoracyjna na taras z elementów butelek typu PET. Uznanie budziły osłonki na doniczki wykonane z metalowych puszek oraz plastikowych butelek, ładnie udekorowane tasiemkami, czy słoiki po kawie, które po odnowieniu metodą papier-mâché stały się oryginalnymi bibelotami zdobiącymi półki. Bardzo ciekawym eksperymentem technicznym było wykonanie skarbonki na pieniądze z butelki oraz lustra w obudowie po rolkach papieru toaletowego. Hitem okazała się również lampka nocna, do wykonania której wykorzystano wąż prysznicowy.
Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu. Nagrody przyznano w trzech kategoriach wiekowych.

Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej

Imię i nazwisko

Klasa

Lokata

Milena Ziajka

3b

1. miejsce

Bartosz Frącek

2a

2. miejsce

Gracjan Tworek

3a

2. miejsce

Miłosz Kielar

2a

3. miejsce

Jakub Siręga

2a

3. miejsce

Uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej

Tomasz Kuszel

4a

1. miejsce

Aleksandra Graboń

6a

1. miejsce

Krzysztof Kasperkowicz

6a

1. miejsce

Sylwia Kałwik

6b

1. miejsce

Artur Materniak

4a

2. miejsce

Barbara Materniak

6a

2. miejsce

Miłosz Smerecki

6a

2. miejsce

Dominika Frącek

6b

2. miejsce

Emilia Mazurek

6a

3. miejsce

Izabela Siręga

6a

3. miejsce

Emilia Węglowska

6a

3. miejsce

Amelia Wiernasz

6b

3. miejsce

Dagmara Zięba

4b

wyróżnienie

Rafał Nowak

5a

wyróżnienie

Magda Penar

5a

wyróżnienie

Emilia Smerecka

5a

wyróżnienie

Mikołaj Ostrowski

5b

wyróżnienie

Artur Rygiel

5b

wyróżnienie

Marcin Bek

6a

wyróżnienie

Angelika Gacek

6a

wyróżnienie

Damian Hanus

6a

wyróżnienie

Weronika Hanus

6a

wyróżnienie

Karol Krasowski

6a

wyróżnienie

Julia Przybylska

6a

wyróżnienie

Weronika Suwała

6a

wyróżnienie

Uczniowie klasy 7 szkoły podstawowej i klas II-III gimnazjum

Zuzanna Jurasz

7a

1. miejsce

Dominika Pęcak

IIB

1. miejsce

Maria Różowicz

IIB

1. miejsce

Patryk Sokołowski

IIIA

1. miejsce

Patryk Gutkowski

IIA

2. miejsce

Sara Pitrus

IIB

2. miejsce

Anna Kuszel

IIIA

2. miejsce

Karolina Rygiel

IIIA

2. miejsce

Filip Cisek

IIB

3. miejsce

Adam Drąg

IIB

3. miejsce

Antonina Szczęsna

IIB

3. miejsce

Marcelina Hanus

IIIA

3. miejsce

Gabriela Głód

7a

wyróżnienie

Sławomir Materniak

7a

wyróżnienie

Joanna Głowacka

IIB

wyróżnienie

Alan Kasperkowicz

IIB

wyróżnienie

Otylia Landsmann

IIB

wyróżnienie

Julia Niemczyk

IIB

wyróżnienie

Kinga Osękowska

IIB

wyróżnienie

Maria Przybyła

IIB

wyróżnienie

Szymon Rygiel

IIB

wyróżnienie

Martyna Sękowska

IIB

wyróżnienie

Kamila Frącek

IIIA

wyróżnienie

Julia Oller

IIIA

wyróżnienie

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej, czego wyrazem była bardzo duża liczba zgłoszonych prac. Aż 54 twórców ze szkoły podstawowej i gimnazjum przystąpiło w konkursowe szranki, walcząc o tytuł NIEUSTRASZONEGO POGROMCY ŚMIECI.

Gościem honorowym uroczystej gali podsumowującej projekt „Żyję ekologicznie” był Pan Jan Materniak – zastępca burmistrza gminy Rymanów, który nie krył entuzjazmu, oglądając prace konkursowe. W mowie okolicznościowej z uznaniem odniósł się do pomysłu zorganizowania konkursu, kształtującego uczniowską kreatywność i spełniającego ważną funkcję wychowawczą. Zaznaczył, że żyjemy w czasach, w których ochrona środowiska, polegająca m.in. na ograniczeniu emisji spalin do atmosfery i wytwarzania produkcji odpadów, winna być dla współczesnych społeczeństw sprawą priorytetową.