• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Szczypiornistki z UKS Handball Posada Górna brązowymi medalistkami VII Międzynarodowego i XVII Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców w Majoracie

W dniach 2-4 marca 2018 roku nasza drużyna uczestniczyła w VII Międzynarodowym i XVII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców w Majoracie. Udział w nim wzięło 50 zespołów z 27 klubów. Mecze były rozgrywane w systemie grupowym. Nasza drużyna rywalizowała z:Victorią Piaseczno, Bursą Puławy, Kangurem Siemiatycze i Dwójką Łuków.
Pierwszy mecz był przeciwko Kangurowi Siemiatycze i zakończył się wynikiem 18:1 dla nas. W drugim rywalizowaliśmy z Bursą Puławy i również wygraliśmy, tym razem 22:3. Rewelacyjna gra w obronie! Trzeci mecz z Piasecznem też okazał się wygrany, wynik końcowy to 11:8. Niestety passę zwycięstw przerwał mecz z Łukowem, który po przegranej 19:10 nie dał nam zwycięstwa w grupie.
Po fazie grupowej rozegrałyśmy mecz półfinałowy ze zwycięską drużyną drugiej grupy - KMKS-em Kraśnik (najlepszą drużyną Lajkonik Cup), który po zaciętej walce przegrałyśmy 11:15, co nie dało nam awansu do finału.
Wygrany 12:10 mecz z Mrągowem był dla nas bardzo ważny, ponieważ zapewnił nam 3. miejsce i upragnione medale!

W finale lepszy okazał się Łuków, który pięcioma bramkami wygrał z Kraśnikiem. Cały turniej podsumowany był na uroczystym zakończeniu.
Nikolina Samborska została królem strzelców (39 bramek), a bramkarka Izabella Rodzinka najlepszą zawodniczką.
Cała drużyna dostała medale, puchar i dyplom. Brawo dla drużyny i trenera!