• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Znamy laureatów III Szkolnego Konkursu „Zostań mistrzem pięknego czytania”

„Kto czyta książki, żyje podwójnie”.

Umberto Eco

W dniu 21 lutego 2018 roku został zorganizowany przez Panią Jolantę Pietruszkę III Szkolny Konkurs „Zostań mistrzem pięknego czytania”, adresowany do uczniów klas czwartych. Celem turnieju było promowanie zasad kultury żywego słowa. Każdy z uczestników podczas I etapu zmagań odczytywał wybrany przez siebie fragment prozy. Wśród prezentowanych dzieł nie zabrakło polskiej i obcej klasyki dziecięcej („Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett, „Mikołajek i inne chłopaki” Rene Goscinny’ego i Jeana Sempe, „Duch starej kamienicy” Anny Onichimowskiej). W II etapie konkursowych zmagań należało odczytać błyskotliwy łamaniec językowy, wymagający od uczestników nie tylko znakomitej dykcji, ale także dyscypliny słowa i niemałych talentów retorycznych. Jurorzy – Pani Maria Szczepaniak i Pan Waldemar Kilar – w ocenie brali pod uwagę oprócz dykcji i płynności czytania – interpretację i rozumienie tekstu.

Ostatecznie konkurs wygrali ex aequo Zuzanna Kilar i Artur Materniak. Miejsce 2. zajęli: Michał Mrozek i Oliwia Penar, na 3. lokacie uplasował się Szymon Hanus. Laureatką 4. miejsca została Emilia Pitrus, a turniej na pozycji 5. zakończyli ex aequo: Patryk Rij i Dagmara Zięba. Gratulacje! Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które wręczyła Pani wicedyrektor Agnieszka Szul.
Konkurs „Zostań mistrzem pięknego czytania” był jednym z wydarzeń promujących Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, obchodzony na całym świecie 21 lutego na pamiątkę demonstracji studentów w Bangladeszu w 1952 roku, domagających się przyznania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.