• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Dzień Babci i Dziadzia

„Babciu i dziadziu, na pewno to wiecie
Kochamy Was najbardziej na świecie....”

Dnia 27 stycznia 2018 roku, zgodnie z tradycją, najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaprosili swoje babcie oraz dziadziów na wyjątkowy występ artystyczny. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zaprezentowali się młodzi artyści z klas 0-3 Szkoły Podstawowej. Przybyłych na uroczystość gości powitał Pan Dyrektor Piotr Cisek.
W programie artystycznym zatytułowanym „Z serca życzenia składamy” uczniowie dziękowali swoim dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć, wspólnie spędzone chwile oraz codzienne wsparcie.
W wesołych wierszach i humorystycznych scenkach dzieci ukazały wizerunek nowoczesnych seniorów, którzy sprawnie posługują się komputerem, korzystają z zabiegów upiększających i siłowni. W programie nie zabrakło skocznych tańców oraz wesołych piosenek.

Pojawiło się również specjalne wydanie teleturnieju „Familiada”, w którym zaprezentowała się drużyna rezolutnych babć oraz drużyna wesołych dziadków. Zaskakujące odpowiedzi uczestników turnieju wprawiły publiczność w wesoły nastrój.
Na zakończenie uczniowie najstarszej klasy zabrali nas w niezwykłą podróż dookoła świata, ukazując tradycje obchodów Dnia Babci i Dziadzia w różnych krajach. Dzieci zaprezentowały tańce oraz zaśpiewały piosenki na melodie dobrze wszystkim znanych przebojów polskich i zagranicznych wykonawców.
Podczas występu niejednej babci i niejednemu dziadziowi łza zakręciła się w oku. Był to naprawdę wyjątkowy czas pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze seniorów po raz kolejny pokazały, jak cenne są dla nich chwile spędzone z ukochanymi wnukami oraz jak silna łączy ich z nimi więź.
Za swój wspaniały występ dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami, pięknym podziękowaniem wygłoszonym przez jednego z dziadziów oraz słodkościami przekazanymi z rąk Pana Burmistrza Wojciecha Farbańca.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie na uroczystość. Babciom i dziadziom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia długich lat życia w zdrowiu i radości, w otoczeniu kochających wnucząt.
Uczniów do występu przygotowały Panie wychowawczynie: Monika Rygiel, Alicja Zajdel, Klaudyna Trygar - Kubusiak, Urszula Koźma, Maria Niemczyk, Magdalena Kasperkowicz oraz Pani Jolanta Byczyńska. Nad oprawą muzyczną czuwał Pan Bogusław Malinowski.