• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Tytuł „Krośnieński Mistrz Ortografii” jeszcze nie dla nas…

W dniu 11 czerwca 2015 roku w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej Michał Macnar z klasy IIa i Emilia Chmiel z klasy IIb zmierzyli się z dyktandem autorstwa poety i prozaika Jana Tulika, walcząc o tytuł „Krośnieńskiego Mistrza Ortografii 2015”. Była to czwarta edycja konkursu, która zgromadziła rekordową liczbę uczestników.
Konkurs miał na celu głównie popularyzację zasad poprawnej polszczyzny wśród mieszkańców Krosna i powiatu krośnieńskiego, rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych, ale przede wszystkim miał być formą zabawy z ortografią.
Prace sprawdzała Komisja Konkursowa złożona z polonistów w składzie: Anna Pelc (przewodnicząca), Małgorzata Jasiewicz oraz Elżbieta Staroń. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Krośnie i Krośnieńska Biblioteka Publiczna przy wsparciu finansowym Gminy Krosno.

Konkurs, jak co roku, spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, jedna szkoła mogła być reprezentowana maksymalnie przez pięciu uczniów. W konkursie swoje reprezentacje miały 24 szkoły. Najwięcej problemów uczestnikom dyktanda sprawiła pisownia małych i wielkich liter, a także takich wyrazów jak: mereżka, mełła, chalcedon czy Pik-Mirandola.
Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Mimo że ani Emilia Chmiel, ani Michał Macnar nie zajęli czołowych miejsc, to przeżyli wspaniałą przygodę, która na długo zapadnie w ich pamięci. Z potyczek ortograficznych nie zawsze wychodzi się zwycięsko. Pełny tekst dyktanda dostępny jest TUTAJ.