• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Samorząd Uczniowski

W dniu 5 września 2014 roku świeżo wybrani członkowie Samorządów Klasowych zebrali się, by ustalić skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego oraz jego opiekunów. W obradach uczestniczyli przedstawiciele klas 4 – 6 szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum. Uczniowie powołali dwóch nauczycieli na opiekunów Samorządu Uczniowskiego, Panią Bernadetę Michnowicz i Panią Ewelinę Smerecką. Następnie wybrali tegoroczny Zarząd. Przewodniczącą została Karolina Rajnik, a jej zastępcą Michał Zeliaś. Finansami zajmie się Kaja Rysz jako skarbnik, a dokumentacją pracy Samorządu sekretarz Katarzyna Hanus. Wszelkich informacji na temat działalności Samorządu Uczniowskiego udzieli rzecznik prasowy – Łukasz Rajchel.
Kolejne spotkanie Samorządu Uczniowskiego odbyło się tydzień później, na którym skonstruowano zarys rocznego planu pracy. Dobrą nowiną dla uczniów jest to, że w czwartki obowiązuje „szczęśliwy numerek”. Samorząd będzie informował na bieżąco społeczność szkolną o swoich kolejnych działaniach.