• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Inauguracja roku szkolnego 2014/15

Dnia 1 września br. odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/15. Pan dyrektor Piotr Cisek powitał zaproszonych gości: Pana Wojciecha Farbańca - Burmistrza Gminy Rymanów, radnego Posady Górnej - Pana Tomasza Rajnika, ks. proboszcza Marka Zajdla oraz Panią Dorotę Niemczyk - przedstawiciela Rady Rodziców.
Szczególnie gorące słowa powitania skierowane zostały do pierwszoklasistów i dzieci z oddziału przedszkolnego, które przekroczyły próg szkoły po raz pierwszy. Pan dyrektor nadmienił, że grono pedagogiczne w rozpoczynającym się roku szkolnym liczyć będzie 31 nauczycieli, a naukę pobierać będzie 297 uczniów; z czego 11 w oddziale przedszkolnym, 174 w szkole podstawowej oraz 112 w gimnazjum.

 

W słowie skierowanym do uczniów Pan Dyrektor zachęcał do wytrwałości i sumienności przez cały nadchodzący rok. Podkreślał wartość i znaczenie wykształcenia. Rodzicom przypomniane zostały słowa Janusza Korczaka: „Dziecko chce by je traktowano poważnie, żąda zaufania, wskazówki i rady.”; wskazujące na to, że to właśnie rodzice są najważniejszymi nauczycielami dla swoich dzieci. Pedagodzy i wychowawcy usłyszeli życzenia wytrwałości w pracy, satysfakcji z sukcesów swoich uczniów i zadowolenia z realizacji zawodowych pasji.
Kończąc, Pan dyrektor przypomniał, że początek września nierozerwalnie łączy się z tragiczną historią Polski – wybuchem II wojny światowej, a delegacja uczniów zapaliła symboliczny znicz pod pamiątkową tablicą upamiętniającą poległych w czasie wojny mieszkańców Posady Górnej.