• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Uroczystość pożegnania absolwentów gimnazjum

„Szukaj własnej drogi”.

Janusz Korczak

W dniu 26 czerwca 2014 roku uczniowie klas IIIa i IIIb pod opieką Pań: Agnieszki Kindlik i Beaty Kilar we współpracy z Panem Bogusławem Malinowskim przygotowali bardzo wzruszający program artystyczny, dziękując nauczycielom i wychowawcom za trud i poświęcenie oraz rodzicom za opiekę. Na długo w pamięci zebranych gości, wśród których znaleźli się m.in. Pani dyrektor Agnieszka Szul, grono pedagogiczne i rodzice, zapadły w pamięć mądre poetyckie strofy i słowa piosenek o niemałym ładunku emocjonalnym i znacznej nośności treściowej.
Wszystkich obecnych zachwyciła swym głosem Paulina Krupa, śpiewając przebój Edyty Geppert „Och życie, kocham cię nad życie” oraz kultowy już utwór znany z interpretacji Zdzisławy Sośnickiej „Aleją gwiazd”. Bardzo sugestywnie podziękował rodzicom za wsparcie i ustawiczną pomoc oraz wychowanie Kamil Jankowicz w piosence „Matka” Czerwonych Gitar, a Oliwia Kilar utworem „Pokolenie” w imieniu swych koleżanek i kolegów opowiedziała o marzeniach i planach na przyszłość.

Edyta Ziajka piosenką „Droga, którą idę” przekazała rozterki i dylematy swego pokolenia. Śpiewała o tym, że czas młodości jest czasem wkraczania w dorosłość i podejmowania trudnych decyzji. Występy wokalistów zostały przeplecione esencjonalnymi charakterystykami pedagogów. Inspiracją okazała się „Księga imion”. Ta część montażu także dostarczyła wielu wzruszeń, ponieważ wygłoszone teksty trafnie oddawały styl pracy i mentalność nauczycieli.
W dalszej części spotkania głos zabrała Pani dyrektor, która podziękowała nauczycielom za pracę dydaktyczną i wychowawczą. Podsumowała największe osiągnięcia trzecioklasistów, do których zaliczyła wysokie wyniki z egzaminów gimnazjalnych oraz czołowe lokaty drużyny dziewcząt w piłce ręcznej na szczeblu województwa i kraju. Rodzicom najlepszych uczniów – Adrianny Bolanowskiej, Elizy Niemczyk, Edyty Ziajki, Klaudii Różowicz, Pauliny Krupy, Adama Przybyły, Kamila Jankowicza i Martyny Niemczyk – wręczyła listy gratulacyjne. Podziękowała także za pracę społeczną i rozumienie potrzeb szkoły.
Część oficjalną zwieńczyły życzenia i podziękowania ze strony uczniów i ich rodziców oraz wykonanie wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Każdy z zaproszonych gości otrzymał czekoladowe serce, symbol podzięki za ofiarną i rzetelną pracę pedagogiczną oraz wychowawczy trud. Uroczystość pożegnania absolwentów tradycyjnie zakończył bal, podczas którego młodzież wraz z zaproszonymi nauczycielami bawiła się do późnego wieczora.