• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wycieczki klas drugich i czwartych do Rzeszowa

Rzeszów, miasto pełne fascynującej historii i niezwykłej urody, dnia 9 maja 2023 roku było celem niezapomnianej wycieczki naszych uczniów z klas drugich i czwartych. Podczas tej jednodniowej wyprawy mieli oni okazję odkryć tajemnice tego najszybciej rozwijającego się miasta na Podkarpaciu. Ich przygoda rozpoczęła się od zwiedzania serca miasta - Rynku i jego okolic. Podziwiali najstarszy zewnętrzny fortepian na świecie, a dźwięki, które z niego płynęły, wprawiły ich w miły nastrój. Następnie udali się do Rzeszowskich Piwnic, gdzie przemierzyli Podziemną Trasę Turystyczną, odkrywając dawne sklepy, magazyny i miejsca handlu. Głęboko pod ziemią, w tych tajemniczych korytarzach, poczuli oni ducha przeszłości i dawno już zapomnianych czasów. Klasy czwarte miały przyjemność zgłębić się w świat sztuki teatralnej, kiedy udali się do Teatru Maska na spektakl zatytułowany „Alicja w Krainie Czarów”. Ta magiczna podróż w świat baśni i fantazji wzbudziła ich wyobraźnię i przykuła ich uwagę.

Natomiast uczniowie z klas drugich udali się do Muzeum Regionalnego, gdzie uczestniczyli w lekcji muzealnej i warsztatach, tworząc kompozycje herbat i pięknie je pakując. Było to dla nich nie tylko edukacyjne doświadczenie, ale również świetna zabawa. Podczas wycieczki dzieci miały okazję zobaczyć wiele niezwykłych miejsc, które wzbudziły w nich zachwyt. Warto wspomnieć o imponującej rezydencji Lubomirskich, która oczarowała swoim pięknem. Spacerując Bulwarami nad Wisłokiem, dzieci mogły podziwiać malownicze widoki i cieszyć się atmosferą miasta.
Po pełnym wrażeń dniu, młodsze klasy powróciły do domu, a starsze wyruszyły dalej, aby zwiedzić schron kolejowy w Stępinie. To nieczynne stanowisko dowodzenia z okresu II wojny światowej przeniosło ich w czasie i pozwoliło odkryć historię tego miejsca. Było to fascynujące doświadczenie, które pogłębiło ich zrozumienie minionych czasów.
Ta krótka, ale niezapomniana wycieczka na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników. Zapewniła im fascynującą przygodę, którą chętnie powtórzą w przyszłości, aby odkryć jeszcze więcej tajemnic Rzeszowa.