• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Filip Jurasz Mistrzem Ortografii w Gminnym Konkursie Ortograficznym

Dnia 27 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej we Wróbliku Szlacheckim odbył się drugi etap XVIII Gminnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas trzecich. Celem przedsięwzięcia było propagowanie znajomości zasad poprawnej pisowni i ich praktycznego zastosowania, wyrabianie czujności ortograficznej uczniów klas młodszych oraz wdrażanie ich do zdrowej rywalizacji. Gminne zmagania trzecioklasistów poprzedziły wewnątrzszkolne eliminacje, w których najlepiej zaprezentowali się: Antonina Jaworska (3b) oraz Filip Jurasz (3a).
Tekst dyktanda zatytułowany „W ogrodzie” przyprawił niejednego uczestnika konkursu o ból głowy. Doskonałą znajomością zasad ortograficznych wśród trzecioklasistów wykazał się uczeń naszej szkoły - Filip Jurasz, który zdobył tytuł Mistrza Ortografii.
Serdecznie gratulujemy Filipowi i życzymy mu dalszych sukcesów w kolejnych latach nauki.