• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Czytanie nam niestraszne

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem”.

Kornel Makuszyński

W dniu 28 kwietnia 2023 roku odbył się w naszej szkole konkurs „Zostań mistrzem pięknego czytania”, zorganizowany przez Panią Jolantę Pietruszkę i Panią Alicję Kabiesz. Uczestniczkami turnieju były czwartoklasistki, które zaprezentowały publicznie wybrany przez siebie fragment prozy.
Wśród klasyki dziecięcej znalazły się takie utwory jak: „Maryśka” Marii Konopnickiej, ale nie zabrakło też popularnych, współczesnych książek: „Kocia kawiarenka” Katriny Charman, „Gwiazdkowy prosiaczek” Joanne K. Rowling, „To twój dom, Tosiu” Lindy  Chapman, „Zostań sama w domu” Barbary Stenki, „Mama w occie” Marcina Przewoźniaka, „Złotek- kocurek z charakterem” Agnieszki Stelmaszyk czy „Rodzina Monet” Weroniki Anny Marczak.

Jury oceniało płynność, dykcję i intonację czytania, ale także dobór odpowiedniej lektury, jej interpretację i ogólne wrażenie artystyczne. Po zsumowaniu wyników, laureatką 1. miejsca została Urszula Niemczyk, 2. lokatę zdobyły Zuzanna Komborska i Agata Szepieniec, a na 3. pozycji uplasowały się Weronika Misiura i Anna Rij. Laureatki miejsc 1-5 otrzymały cenne nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Celem konkursowych zmagań było kształcenie umiejętności pięknego czytania, uwrażliwianie na piękno literatury, popularyzacja wartościowej literatury dla dzieci i uczenie zdrowej rywalizacji. Wszystkim nagrodzonym uczennicom serdecznie gratulujemy!