• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wybitne sukcesy w Konkursie Języka Polskiego!

„Książki są lekarstwem dla umysłu”.

Demokryt

W dniu 27 kwietnia 2023 roku poznaliśmy wyniki Przedmiotowego Konkursu Języka Polskiego. W etapie wojewódzkim olimpijskich zmagań znalazło się dwoje wychowanków z naszej szkoły: Zuzanna Michnowicz i Szymon Bałuka, którzy wspaniale zaprezentowali się w gronie najlepszych młodych polonistów Podkarpacia. Zuzanna Michnowicz w ostatecznym rankingu zajęła 2. miejsce, uzyskując 97% wszystkich punktów możliwych do zdobycia. Zasłużenie wywalczyła tytuł laureata, dzięki któremu została zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Szymon Bałuka zdobył tytuł finalisty jako 28. uczestnik olimpijskich zmagań (73% poprawnych odpowiedzi). Wielka szkoda, bo do pełni szczęścia, czyli upragnionego tytułu laureata, zabrakło ledwie 1p. Uczniowie pracowali pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara.

Dodać w tym miejscu wypada, że Szkoła Podstawowa w Posadzie Górnej po raz kolejny zapisała się złotymi zgłoskami w ruchu olimpijskim na mapie Podkarpacia, a jej wychowankowie godnie reprezentowali swą Alma Mater w zmaganiach konkursowych na najwyższym poziomie.
Wspomnijmy jeszcze, że wynik Zuzanny Michnowicz należy uznać bez wątpienia za wybitny w dziejach ruchu olimpijskiego z udziałem uczniów z Posady Górnej, ponieważ w historii rozgrywanych zawodów z języka polskiego wysokie 2. miejsce w rankingu olimpijskim zdobyła dotychczas jedynie Gabriela Smerecka (również podopieczna Pana Waldemara Kilara) w roku szkolnym 2019/2020. To powód do dumy i nieskrywanej satysfakcji nie tylko dla samej laureatki i jej rodziców, ale także dla nauczyciela prowadzącego, dyrekcji i całej społeczności. Zuzanna Michnowicz stała się tym samym poważną pretendentką do wyróżnienia, zwanego laurem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Wielkie gratulacje!