• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

I miejsce Filipa Jurasza w Gminnym Konkursie Recytatorskim

„W wierszach tylko i w kwiatach
ten świat staje się inny,
piękniejszy, mądrzejszy, lepszy”.

Piotr Skrzynecki

Dnia 21 kwietnia 2023 roku uczniowie klas trzecich: Antonina Jaworska (3b), Miłosz Inglot (3b) oraz Filip Jurasz (3a) reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim dla klas III pod hasłem „Współcześni poeci dzieciom” zorganizowanym przez Zespół Szkół Publicznych w Milczy.
Celem konkursu było popularyzowanie twórczości współczesnych polskich poetów, upowszechnianie kultury żywego słowa, rozwijanie zdolności recytatorskich, pobudzanie wrażliwości artystyczno-literackiej, rozwijanie twórczej postawy uczniów oraz wdrażanie ich do rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
W zmaganiach konkursowych wzięło udział 23 uczestników z 7 szkół z terenu gminy Rymanów.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji, jury w składzie: Pani Alina Pulnar, Pani Monika Rygiel oraz Pani Beata Litwin, wybrało się na naradę. W tym czasie młodzi recytatorzy obejrzeli pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wzięli udział w zabawach integracyjnych przeprowadzonych przez uczennice klasy ósmej ZSP w Milczy.
Zgodnie z werdyktem jury, uczniowi naszej szkoły – Filipowi Juraszowi za recytację wiersza Danuty Wawiłow pt. „Trójkątna bajka” przyznano I miejsce w konkursie. Serdecznie gratulujemy pięknych prezentacji Filipowi oraz wszystkim reprezentantom naszej szkoły.
Każdy uczestnik zmagań konkursowych otrzymał medal, pamiątkowy dyplom oraz słodki poczęstunek. Uczniów do konkursu przygotowywały Panie: Alicja Zajdel oraz Klaudyna Trygar-Kubusiak.