• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

„Pola Nadziei” to już tradycja…

„Pola Nadziei” to międzynarodowy program, którego zadaniem jest pozyskiwanie środków na funkcjonowanie hospicjów, ale także szerzenie idei hospicyjnej, propagowanie bezinteresownej pomocy dla bliźniego w potrzebie, zwiększanie świadomości społecznej dotyczące potrzeb fizycznych, psychicznych i duchowych osób chorych i cierpiących. W Polsce „Pola Nadziei” działają od 1998 roku. Symbolem akcji jest żonkil – kwiat, który przypomina o ludziach, którzy z nadzieją stawiają czoła wielkim problemom, jakimi są choroba, umieranie i śmierć.
W dniu 2 kwietnia 2023 roku w Niedzielę Palmową nasza szkoła włączyła się w XIV edycję Krośnieńskich Pół Nadziei organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum, angażując do współpracy chętnych uczniów i nauczycieli. Wolontariusze przygotowali żonkile, będące symbolami nadziei i rozdawali je wszystkim darczyńcom. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Bernadeta Białas, Urszula Koźma, Magdalena Kaserkowicz, Urszula Chmiel i Sylwia Piwowar. Zebraną kwotę 3 540,00 zł wpłacono na konto Towarzystwa Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum.

Niech żonkile przypominają nam o ludziach cierpiących, chorych i osamotnionych. Pomyślmy ciepło zwłaszcza o pacjentach krośnieńskiego hospicjum, pamiętając, że dopóki istnieje życie jest też nadzieja.
Dziękujemy wszystkim za hojność i dobre serca.