• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

„W wielu kobiecych sercach i duszach drzemią: siła, moc i niezłomność, odwaga i wytrzymałość całego świata”.

Małgorzata Czapczyńska

W dniu 9 marca 2023 roku uczniowie klas 5-8 obejrzeli montaż poetycko – muzyczny zatytułowany „Wolność jest w nas”, przygotowany przez nauczycieli: Panią Annę Bałukę, Panią Jolantę Pietruszkę, Panią Agnieszkę Kwolek – Śliwkę oraz Pana Waldemara Kilara i Pana Bogusława Malinowskiego. Uczniowie wierszem, piosenką, tańcem oraz grą na instrumencie oddali pamięć niezłomnym kobietom, które w czasach drugiej konspiracji nie zgadzały się na sowietyzację Polski i działały w podziemiu antykomunistycznym jako żołnierki, sanitariuszki, kurierki i łączniczki. Dzięki konferansjerom – Julii Szepieniec i Jakubowi Wolskiemu – poznaliśmy w skrótowym zarysie tragiczne dzieje Danuty Siedzikówny „Inki”, Emilii Malessy „Marcysi”, Lidii Lwow – Eberle „Lali”, Danuty Szyksznian „Sarenki” czy Izabelli Kochanowskiej „Błyskawicy”. Ich zasługi dla kraju uczciliśmy występami wokalnymi.

Mogliśmy usłyszeć pieśń „Nic dwa razy” w wykonaniu Julii Deptuch, „Jedna chwila” w interpretacji Anny Ziajki, „Gdzie są kwiaty z tamtych lat” za sprawą Mai Penar, „Aniołom szepnij to” w wykonaniu duetu: Julia Deptuch i Maja Penar. Na akordeonie „Miniatury” Corneliusa Gurlitta po wirtuozersku zagrał Mateusz Jakieła. Tańcem wszystkich bez wyjątku oczarowała Maja Kustra, natomiast popis recytacji jako kultury żywego słowa dał Jakub Siręga, który wygłosił fragment poematu „Dezyderata”. Występ artystów został nagrodzony burzą braw.
Pani wicedyrektor Agnieszka Szul podziękowała wykonawcom niemałych umiejętności scenicznych, nauczycielom pogratulowała pomysłu upamiętniania przez lata przemilczanej historii Polski. Zwróciła uwagę na to, że wychowanie ku wartościom winno być obowiązkiem nowoczesnej polskiej szkoły.