• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dzień Liczby Pi w naszej szkole

„Liczba Pi jest nieskończona, wieczna
i choćbyś przez lat tysiąc pisał,
choćbyś przerw nie robił na … choćby spanie
i tak nigdy jej całkowicie nie napiszesz,
i tak nigdy zasady nie znajdziesz”.

Paulina Frasunkiewicz

Tradycją w naszej szkole stał się obchodzony w marcu Dzień Liczby Pi. Na tę okazję uczniowie klas ósmych i siódmej z pomocą Pań: Urszuli Chmiel, Edyty Krukar i Iwony Kuci, przygotowali mnóstwo atrakcji.
Podczas przerw można było zmierzyć się z przygotowanymi zagadkami i zadaniami matematycznymi oraz zapoznać z ciekawostkami o liczbie Pi na rozwieszonych plakatach. Nad poprawnością rozwiązań czuwała Królowa Matematyki. Liczba Pi jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Jej skrócona wartość wynosi 3,14 - oznacza stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Od zawsze ciekawiła nie tylko matematyków, ale i ludzi niezwiązanych z nauką. Jest ona inspiracją dla wielu artystów. Powstały na jej temat obrazy, wiersze, nawet filmy.

Na Dzień Liczby Pi uczniowie klas ósmych przygotowali przepyszne wypieki, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Wiele radości dostarczył uczniom konkurs w szukaniu liczb Pi schowanych po całej szkole. Drużynowo tę konkurencję wygrała klasa 4b, a indywidualnie 1. miejsce zajęła Julia Urbanik (5b), 2. miejsceJulia Mazurek (6b), a 3. miejsceWojciech Łożyński (2a) oraz Weronika Józefczyk (8b).
W tym dniu odbyła się także w naszej szkole kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. 40. uczniów z naszej szkoły miało okazję zmierzyć z takimi samymi problemami matematycznymi, jak ich rówieśnicy z całego świata. Główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. Wyniki konkursu poznamy w maju.
Odbył się także drużynowy konkurs „Młody Pitagoras” dla klas czwartych prowadzony przez uczennice klasy 8b. Obie klasy czwarte mocno kibicowały wytypowanym trzyosobowym zespołom. Lepsza okazała się drużyna z klasy 4a w składzie: Oliwia Grysztar, Kacper Kędra i Anna Rij nad zespołem z klasy 4b: Weronika Misiura, Zofia Ruchalska, Zofia Szul.
Udział w konkursach, grach, zabawach matematycznych uświadamia, że matematyka może być przyjemna i dawać wiele radości.