• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pożegnalne spotkanie w klasie 3a

W dniu 21 czerwca 2022 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się spotkanie uczniów klasy 3a, ich rodziców oraz wychowawczyni Urszuli Koźmy. Uroczystość zorganizowana została z okazji zakończenia trzyletniego etapu edukacji. Na to święto dzieci przygotowały występ artystyczny. Uczniowie zachwycali talentami aktorskimi, wokalnymi, tanecznymi i literackimi. Pierwsza część programu dedykowana była rodzicom. Nosiła tytuł – Dla Ciebie Mamo, dla Ciebie Tato. Gra aktorska trzecioklasistów wywołała podziw, radość i uśmiech na twarzach gości. Druga część rozbrzmiewała pod hasłem – Moja klasa 3a. Tańce, muzyka, śpiew, humor, świetna zabawa na długo pozostaną w pamięci wszystkich.

W trzeciej części – Bądź dobry – dzieci refleksyjną muzyką gitarową, wzorową recytacją wierszy, cytatów i złotych myśli zachęcały do czynienia dobra i pomagania innym. Był też czas na życzenia, upominki, podsumowanie osiągnięć uczniów oraz wręczenie podziękowań rodzicom za dobrą współpracę.