• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Nakrętki dla Milenki

„Człowiek został stworzony dla człowieka, aby człowiek pomagał człowiekowi”.

Św. Ambroży

W naszej szkole nieprzerwanie od kilku lat jest prowadzona zbiórka nakrętek. Jest to akcja, w której udział może wziąć każdy, wystarczą tylko dobre chęci. Jeśli wypiłeś właśnie pyszny sok, a może mamie skończył się płyn do płukania tkanin, zatrzymaj się na chwilę, nie wyrzucaj nakrętki, kapsla, wieczka lub przykrywki. Dla Ciebie to odpad, a dla kogoś szansa np. na opłacenie turnusu rehabilitacyjnego.
W bieżącym roku szkolnym nakrętki zbierane są dla Milenki Zimy z Rymanowa. Następnie zostaną przekazane do firmy Replas Recycling Plastics, a środki z ich sprzedaży będą przelewane na subkonto Milenki. Każdy 1 kg nakrętek to 1 zł przeznaczony na rehabilitację. Dziewczynka w tym roku skończy 4 latka.

Urodziła się z wieloma wadami i jest rehabilitowana ze względu na dużą ilość problemów, z którymi musi się zmagać. Nadal jest dzieckiem leżącym i całkowicie zależnym od innych. Jedynie intensywna rehabilitacja, nierefundowana przez NFZ, daje jej nadzieję na lepsze funkcjonowanie. Zebrane ze sprzedaży nakrętek środki ułatwią opłacenie kolejnych turnusów.
Pomimo tego, że zbliżają się wakacje i szkoła będzie pusta, zbiórka korków może być kontynuowana. Dzięki dobrej woli ludzi pod szkołą pojawiło się czerwone serce, do którego możemy systematycznie wrzucać zebrane nakrętki. Pojemnik został zaprojektowany i wykonany przez pracowników firmy „Chromostal” z Tryńczy, której właścicielem jest Pan Daniel Czubik. Darmowy transport zapewnił wójt Gminy Tryńcza – Pan Ryszard Jędruch.

Za okazaną życzliwość rodzice Milenki serdecznie dziękują darczyńcom serca oraz całej społeczności szkolnej zaangażowanej w zbiórkę nakrętek.