• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Szczypiornistki z naszej szkoły brązowymi medalistkami województwa podkarpackiego w piłce ręcznej!

Dnia 15 czerwca 2022 roku w nowej, pięknej hali sportowej Szkoły Podstawowej w Jaślanach rozegrano turniej finałowy w ramach Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Spotkały się w nim cztery najlepsze drużyny, które miały za sobą eliminacje gminne, powiatowe, rejonowe, półfinały i baraż: SP Malinie, SP Dynów, SP Pruchnik, SP Posada Górna. Poziom zawodów był wysoki i bardzo wyrównany. Pierwsze 3 spotkania zakończyły się różnicą 1 bramki, następne karnymi po remisowym meczu, a pozostałe 2 również były wyrównane. Trzy drużyny miały po 2 zwycięstwa i 1 porażce. Ostatecznie nasze dziewczęta po dwóch zwycięstwach (z SP Dynowem i SP Malinie) i jednej porażce (z SP Pruchnikiem) zostały brązowymi medalistkami województwa Podkarpackiego.


Dziewczęta kolejny raz pokazały i uwodniły, że ciężką pracą, charakterem i determinacją można walczyć o najwyższe cele (mimo, że nie posiadamy pełnowymiarowej hali)! Nie ma dla Nich rzeczy niemożliwych! Zdobyły dla szkoły 31. medal w historii! Na uwagę zasługuje fakt, że szczypiornistki SP Posada Górna nieprzerwanie od 2015 roku zdobywają tytuły mistrzyń Podkarpacia w zawodach szkolnych jak i klubowych (15 tytułów w ciągu 8 lat) to również wydarzenie bez precedensu!
Najlepszymi zawodniczkami drużyny były: Gracjana Kenar i Anna Ziajka. Znakomity występ zanotowała jedna z liderek zespołu Kornelia Kolanko, która musiała cały turniej rozegrać jako bramkarka, a nie na swojej pozycji prawym rozegraniu, co z pewnością miało wpływ na końcowy wynik, ale swoje zadanie wypełniła znakomicie! Naszą drużynę w większości stanowiły dziewczęta rocznikowo młodsze o rok, a nawet dwa lata, co znakomicie rokuje na przyszłe lata.
Kolejność zespołów:
• SP Nr 1 Dynów,
• SP Nr 1 Pruchnik,
• SP Posada Górna,
• SP Malinie.
Skład naszych medalistek: Gracjana Kenar – kapitan, Kornelia Kolanko, Alicja Szepieniec, Weronika Józefczyk, Anna Ziajka, Zuzanna Szwarc, Julia Mazurek, Julia Szepieniec, Lena Wiernusz, Emilia Klimkiewicz, Sandra Franków, Wiktoria Dereniowska, Hanna Michalska, Barbara Śliwka. Trener: Grzegorz Argasiński.
Gratulacje dla naszych wspaniałych dziewcząt i trenera!