• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Uroczyste wręczenie nagród dla młodych poetów

„Niektórzy lubią poezję”.

Wisława Szymborska

W dniu 13 czerwca 2022 roku Pan dyrektor Piotr Cisek wręczył nagrody i dyplomy laureatom oraz uczestnikom Gminnego Konkursu Poetyckiego „Wiersz dla mamy”, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie. Celem turnieju było popularyzowanie twórczości własnej, pobudzenie wrażliwości na język poezji, rozwijanie uzdolnień literackich dzieci, a także wzmacnianie postaw prorodzinnych. Konkurs rozgrywano aż w czterech kategoriach. Nasi wychowankowie, ze względu na wiek, mogli wystartować w dwu z nich. Jury w składzie: Halina Chmielewska, Janina Bolanowska, Irena Nowotarska po ocenie nadesłanych prac wyłoniło laureatów. W gronie najlepszych z najlepszych znaleźli się nasi wychowankowie. Oto lista nagrodzonych uczniów:

Lp.

Imię i nazwisko uczestnika

Klasa

Lokata

Imię i nazwisko nauczyciela-opiekuna

Kategoria I (uczestnicy w wieku 7-11 lat)

1.

Zuzanna Komborska

3a

2. miejsce

Urszula Koźma

2.

Przemysław Penar

3b

2. miejsce

Monika Rygiel

3.

Martyna Bulik

3b

3. miejsce

Monika Rygiel

4.

Alicja Wiśniowska

3b

3. miejsce

Monika Rygiel

5.

Zuzanna Hanus

3b

wyróżnienie

Monika Rygiel

6.

Jakub Prozeralik

3b

wyróżnienie

Monika Rygiel

7.

Jagoda Sabat

3a

wyróżnienie

Urszula Koźma

Kategoria II (uczniowie w wieku 12-15 lat)

8.

Jakub Szul

5a

1. miejsce

Waldemar Kilar

Wspomnieć trzeba, że w konkursie wystartowali również: Maria Dyląg, Oliwia Grysztar, Kacper Kędra, Ryszard Łożyński, Urszula Niemczyk i Władysław Rij (wszyscy z klasy 3a) oraz Kacper Kilar, Małgorzata Lorenc, Weronika Misiura, Zofia Ruchalska, Agata Szepieniec, Zofia Szul, Wiktoria Wolska, Julia Wołczańska, Zuzanna Rygiel (wszyscy z klasy 3b). Uczniowie otrzymali nie tylko okazjonalne dyplomy, ale także książki, gry i zabawy dydaktyczne oraz słodkie upominki.
Pan dyrektor w swym przemówieniu, dokonując esencjonalnej oceny dorobku prac literackich uczniów, którzy zmierzyli się z niełatwym zadaniem stworzenia literackiego portretu rodzicielki, podkreślił doniosłą rolę matki w wychowaniu dziecka. Słusznie zauważył, że szczególnie ważne zadanie dla mamy polega na podtrzymywaniu więzi rodzinnych i kultywowaniu tradycji. To mama opiekuje się domownikami, obdarza miłością, zaspokaja potrzeby biologiczne i psychiczne dzieci, uczy, jak okazywać swoje uczucia. Pan dyrektor pogratulował laureatom sukcesów, życząc im dalszego rozwoju na niwie literatury.