Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

• Chór Kantata

Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

• Odkrywamy talenty

W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

• Sukcesy sportowe

Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

• Wysoki poziom nauczania

Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Juniorki młodsze Handball Posada Górna mistrzem województwa podkarpackiego 2021!

„Dzięki talentowi możesz wygrywać spotkania, ale to inteligencja i gra zespołowa sprawia, że wygrywa się mistrzostwa”.

Michael Jordan

14. raz w historii klubu i szkoły szczypiornistki zostały mistrzyniami województwa! W piątek 19 marca 2021 roku rozegrany został turniej o mistrzostwo województwa podkarpackiego w ramach Podkarpackiej Ligi Juniorek Młodszych. Zawodniczki trenera Grzegorza Argasińskiego rywalizowały z SPR JKS Jarosław oraz SPR Handball V LO Rzeszów.
W pierwszym meczu pewnie zwyciężyły SPR Handball V LO Rzeszów 20:10 (10:4), natomiast w drugim pokonały SPR JKS Jarosław 11:9 (5:2). Zajęły 1. miejsce zdobywając złote medale i mistrzostwo województwa podkarpackiego, uzyskując tym samym awans do 1/16 Mistrzostw Polski! (Trzeci rok z rzędu złote medale w kategorii juniorka młodsza 2019, 2020, 2021).

2. miejsce i srebrne medale przypadły drużynie trenera Jakuba Bobera SPR Handball V LO Rzeszów, która pokonała SPR JKS Jarosław 20:15 (8:7), uzyskując również awans do 1/16 Mistrzostw Polski! Brązowe medale zdobył zespół trenerki Marzanny Ulmy SPR JKS Jarosław.
Skład złotych medalistek SPR Handball Posada Górna: Julia Szul - kapitan, Judyta Bolanowska, Katarzyna Kluska, Diana Kolanko, Katarzyna Penar, Adrianna Rodzinka, Izabella Rodzinka, Aleksandra Rygiel, Laura Węglowska, Jadwiga Władyka. Trener: Grzegorz Argasiński.
Do zespołu dołączy również nasza Ula Rogula, która jest reprezentantką Polski i na co dzień występuje w I ligowym SMS Płock!
Najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobyły: Judyta Bolanowska 11, Julia Szul 7, Katarzyna Kluska 8.