• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Grad zaszczytów w XV Wojewódzkim Konkursie „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”

„Mając duszę szlachetną i dobrą, powinieneś być szczęśliwy”.

Henryk Sienkiewicz

W dniu 15 lutego 2021 roku poznaliśmy wyniki 15. edycji Wojewódzkiego Konkursu „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”, organizowanego przez Zespół Szkół Nr 1 w Nienadówce. Konkurs miał na celu propagowanie twórczości Henryka Sienkiewicza, zachęcanie dzieci i młodzieży do inwencji twórczej, a także kształtowanie uczuć patriotycznych oraz przypomnienie chlubnych kart historii w powieściach polskiego noblisty. Prace oceniano odrębnie dla dwu grup wiekowych (uczniowie klas 4-6 oraz klas 7-8) w kategorii literackiej i multimedialnej. W tym prestiżowym turnieju, nad którym patronat objęła Pani Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie, wystartowali uczniowie z naszej szkoły, którzy odnieśli ogromny sukces. Ogółem zdobyli aż 11 nagród. Jest to świadectwo ich potencjału i talentu oraz pracowitości i wrażliwości. Uczniów do konkursu przygotowywał Pan Waldemar Kilar. Gratulujemy sukcesów. Poniżej przestawiamy pełną listę nagrodzonych:

 

Uczniowie klas 4-6

Kategoria literacka

Lp.

Imię i nazwisko

Klasa

Tytuł

1.

Maja Penar

4a

laureat

2.

Julia Szepieniec

4b

laureat

3.

Jakub Szul

4a

laureat

4.

Jan Fabisz

6b

laureat

5.

Alicja Hanus

6b

laureat

6.

Julia Mazurek

4b

wyróżnienie

Uczniowie klas 7-8

Kategoria literacka

7.

Michał Mrozek

7b

laureat

8.

Patryk Rij

7b

laureat

9.

Radosław Władyka

7b

wyróżnienie

Uczniowie klas 7-8

Kategoria multimedialna

10.

Szymon Hanus

7b

wyróżnienie

11.

Radosław Różowicz

7b

wyróżnienie