• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Konkurs na mem w klasie 5a

„Poczucie humoru jest lekarstwem na prawie wszystkie nieszczęścia tego świata”.

H. Jackson Brown Jr.

Czy możecie wyobrazić sobie dzisiejszą szkołę bez komputera? Jak wyglądałaby nauka w cieniu koronawirusa, gdybyśmy nie mieli dostępu do Internetu? Tak bardzo przywykliśmy do naszych laptopów i smartfonów, że używamy je do zabawy i do nauki. Wyszukujemy potrzebne nam treści, czytamy newsy, kontaktujemy się ze znajomymi. Któż z nas nie oglądał śmiesznych filmików na YouTube, czy nie zaśmiewał się z prezentowanych memów? Z pomocą komputera możemy też tworzyć własne prace, różnego rodzaju „dzieła” i prezentować je innym. W humorystów zabawili się uczniowie klasy 5a, którzy w ramach klasowego konkursu tworzyli własne memy. Zasada była prosta: mem nie mógł nikogo obrażać, można było wykorzystać gotowy obraz, ale tekst musiał być własny.

Na konkurs nadesłano 9 prac. Jury w osobach Pań: Agnieszki Szul, Jolanty Pietruszki, Anny Bałuki i Urszuli Chmiel miało ciężki orzech do zgryzienia. Po długich naradach, od których padały serwery i przegrzewały się procesory telefonów, wyłoniono nareszcie zwycięzców:
1. miejsce – Bartosz Frącek
2. miejsce – Błażej Kisiel
3. miejsce ex aequo Anna Pelczar i Miłosz Kielar.

Czekamy teraz na powrót do nauki stacjonarnej, by zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki rzeczowe.
Pozostałe prace były również zabawne i każda z nich miała swoich zwolenników. Zresztą obejrzyjcie sami. Zapraszamy do galerii.