• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Działania projektu Eksplo-DRON

Pisaliśmy już o projekcie „Moja GMINA –  z góry, z dołu i od środka” realizowanego z Programu „Równać Szanse” przez Fundację „Jaś Wędrowniczek”. W tej notatce kolejne doniesienia.
Realizujemy projekt wg zaplanowanych działań.
Zorganizowaliśmy na platformie zoom spotkanie otwarte pod hasłem „Dronada”. Na spotkaniu w małych grupach opracowaliśmy kilkanaście fotokolaży, wykorzystując zdjęcia zrobione w terenie. Najtrudniej jest nam zrobić zajęcia w terenie z dronem, bo wciąż jest nieodpowiednia pogoda, silny wiatr, niskie temperatury i krótkie dni.
Kiedy wyczekiwany śnieg pokrył Wzgórza Rymanowskie, wyruszyliśmy w sobotnie przedpołudnie na trasę rajdu z Rymanowa Zdroju na Przymiarki. Na wędrówkę wybraliśmy przejście leśną dróżką wśród jodłowego lasu, ustrojonego w śnieżne czapy, szlakiem czerwonym, łącznikowym czarnym i zielonym.

Nie było łatwo wędrować, bo wiał silny wiatr, ale dotarliśmy na szczyt, a później ogrzaliśmy się przy ognisku obok leśniczówki, zajadając pieczoną kiełbaskę.
Grupa informatyczna zamieszcza na stronie www.facebook.com/EksploDRON notatki o naszych działaniach. Zachęcamy do oglądania i dzielenia się refleksjami.