• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zaproszenie do udziału w III Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”

„Jak trudno ustalić imiona
wszystkich tych co zginęli
w walce z władzą nieludzką”.

Zbigniew Herbert

Zapraszamy uczniów klas 6-8 ze szkół podstawowych z Podkarpacia do udziału w III Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”. Prace (oceniane odrębnie w dwu kategoriach dla poezji i prozy) należy przesłać w wersji papierowej na adres szkoły do dnia 19 lutego 2021 roku oraz na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Informacja o wynikach zostanie opublikowana 1 marca 2021 roku (poniedziałek) na stronie internetowej zspposada.pl w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nagrody i dyplomy dla laureatów oraz okazjonalne podziękowania dla opiekunów zostaną przesłane pocztą na adres szkół, gdyż nie przewiduje się organizowania uroczystości ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce. Regulamin znajduje się TUTAJ. Czekamy na ciekawe teksty! Naprawdę warto!
Konkurs swym patronatem objęła m.in. Pani Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty. Oznacza to, że laureat ma prawo ubiegać się o wpisanie swego osiągnięcia na świadectwie ukończenia szkoły, co skutkować będzie przyznaniem punktów podczas rekrutacji do szkoły średniej.

W tym roku zachęcamy do przypominania sylwetek siedmiu członków niepodległościowego IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”: Łukasza Cieplińskiego, Adama Lazarowicza, Mieczysława Kawalca, Józefa Rzepki, Franciszka Błażeja, Józefa Batorego i Karola Chmiela, zamordowanych 1 marca 1951 roku w więzieniu na warszawskim Mokotowie. W 2021 roku obchodzić będziemy 70. rocznicę ich śmierci z rąk komunistycznych oprawców.

Organizatorzy konkursu
Anna Bałuka, Waldemar Kilar, Jolanta Pietruszka