• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Piotr Cisek bohaterem wywiadu TV Rymanów

„Fotografie to kęsy czasu, które można wziąć do ręki”.

Angela Carter

W dniu 12 listopada 2020 roku mogliśmy na kanale YouTube obejrzeć wywiad, który z Panem dyrektorem Piotrem Ciskiem przeprowadziła dziennikarka Weronika Kasza z TV Rymanów. Pan dyrektor był bohaterem pierwszego odcinka zatytułowanego „Rymanowscy fotografowie” drugiego sezonu cyklu audycji „Zapraszamy do Rymanowa”, poświęconego ciekawym osobowościom zamieszkującym naszą gminę.
Pan dyrektor w rozmowie opowiadał o swej wielkiej pasji, jaką jest fotografowanie przyrody. Podzielił się z widzami wieloma ciekawymi przeżyciami, jakich doświadczył, wykonując zdjęcia o różnych porach dnia i nocy, w różnych porach roku w Rymanowie i malowniczych okolicach. Najciekawsze jego zdjęcia, nagradzane w konkursach, mogliśmy oglądać podczas nagrania programu.

Dowiedzieliśmy się, że ulubionym motywem jego prac są mgły. Pan dyrektor zachęcał do wędrowania po urokliwych zakątkach Beskidu Niskiego, promując tym samym naszą małą ojczyznę. Zachęcamy do obejrzenia wywiadu, który dostępny jest TUTAJ.