• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Awans do półfinału Miss Polski Nastolatek stał się faktem!

„Piękno – to właśnie najistotniejszy realizm”.

Tadeusz Miciński

W dniu 7 listopada 2020 roku poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia, kto awansował do finału Miss Polski Nastolatek. Natalia Tworek, absolwentka Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej, wzięła udział w półfinale konkursu. O jej awansie do tego etapu informowaliśmy TUTAJ. Mimo że nie znalazła się w gronie nominowanych uczestniczek do finału, to gratulujemy jej odwagi i determinacji w dążeniu do celu.
Natalia Tworek aktualnie pobiera naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie. Modeling łączy z uprawianiem sportu i grą na gitarze. Swoją przyszłość wiąże z dziennikarstwem. Udział w konkursie piękności był dla niej fascynującą przygodą i nowym doświadczeniem, dzięki któremu ma szansę realizować swoje marzenia. Życzymy powodzenia!