• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Natalia Tworek w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej prezentuje modę

„Nigdy nie wolno mylić elegancji ze snobizmem”.

Yves Saint Laurent

W dniu 6 listopada 2020 roku nasza tegoroczna absolwentka Natalia Tworek wzięła udział w pokazie mody kolekcji „Łemkowyna” Anny Marii Zygmunt w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. Projektantka przeniosła kulturę i sztukę terenów Łemkowszczyny na tkaniny, tworząc oryginalne ubrania wzorowane na łemkowskich strojach ludowych w nowoczesnym wydaniu. Ubrania do „Łemkowyny” powstały z naturalnych tkanin, głównie lnu, sukna wełnianego, wełny oraz bawełny. Kolorystyka sukienek, spódnic, kombinezonów, czapek, a nawet butów, nawiązuje do tradycyjnych, łemkowskich strojów ludowych.
Miło nam poinformować, że piękną kolekcję, ciepło przyjętą w środowisku modowym, mogła zaprezentować nasza absolwentka, która ma już za sobą kilka projektów związanych z modelingiem.

Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z zagrożeniem wirusa COVID-19 uroczystość była transmitowana online za pośrednictwem FB. Oprócz Natalii na wybiegu kolekcję prezentowały: Beata Czekańska, Natalia Dudycz, Angelika Hejnar, Oliwia Myczkowska, Paulina Pisula, Gabriela Polak, Monika Serwińska, Ewelina Słabka, Angelika Wasyl oraz Piotr Bazentkiewicz. Wielkie gratulacje!