• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Trener kadry województwa podkarpackiego i OSPR Posada Górna Grzegorz Argasiński wśród najlepszych trenerów Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej w Polsce!

W dniach 16-17 listopada 2020 roku w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się makroregionalne zgrupowanie kadr wojewódzkich (śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie) drużyn dziewcząt piłkarek ręcznych rocznika 2006. Na początku zgrupowania odbyła się uroczystość nagrodzenia i wręczenia przez władze Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej najlepszym trenerom statuetek i certyfikatów. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazł się trener kadry województwa podkarpackiego i OSPR Posada Górna Grzegorz Argasiński.
To nagroda za kilkuletnią wzorową pracę szkoleniową, zaangażowanie, pracowitość, rzetelność, wyniki oraz rozwój piłki ręcznej młodzieżowej w Podkarpaciu i kraju podczas pracy w Ośrodkach Szkolenia Piłki Ręcznej w Polsce, pracy zawodowej oraz pracy z zespołami na co dzień występującymi w rozgrywkach ligowych.

Certyfikat i statuetkę wręczyła koordynator makroregionalny Pani Trener Lidia Walczyk. Nagrodzonych i wyróżnionych zostało 32 trenerów z kraju w tym tylko dwóch z Podkarpacia. To ogromne wyróżnienie i docenienie pracy trenerskiej!
Gratulacje dla Trenera Grzegorza Argasińskiego.