• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Drugoklasiści pamiętają o zmarłych

„Niech pamięć o tych, którzy odeszli nigdy nie ginie...”

W dniu 28 października 2020 roku klasa 2a pod opieką wychowawczyni Urszuli Koźmy wyruszyła na cmentarz do Rymanowa. Głównym celem wyjścia było porządkowanie grobu Anny z Działyńskich Potockiej - Patronki naszej szkoły, założycielki Rymanowa Zdroju oraz nagrobków jej rodziny. Uczniowie, jak zawsze, wzorowo wykonali podjęte zadanie. Grabili zeschłe liście, pielili trawę, usunęli mech ze starych, nagrobnych płyt, oczyścili ścieżki między grobami. Z zainteresowaniem podziwiali rodowy herb Potockich, odczytywali mało już widoczne inskrypcje na kamiennych płytach. Na mogile Patronki położyli kwiaty i zapalili znicze.
Drugoklasiści zadbali też o groby żołnierzy polskich poległych podczas I i II wojny światowej. Z zaangażowaniem sprzątali kwaterę naszych bohaterów. Z powagą rozpalali światełka pamięci tym, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.

W drodze powrotnej zatrzymali się i zaświecili lampki przy trzynastu pamiątkowych tablicach i Dębach Pamięci poświęconych oficerom i policjantom z Rymanowa, Posady Górnej, Posady Dolnej, Klimkówki zamordowanych w Katyniu w 1940 roku.
Uczniowie w zadumie przystanęli też przy obelisku upamiętniającym dziewięćdziesięciu sześciu polskich polityków, którzy 10 kwietnia 2010 roku zginęli w katastrofie smoleńskiej.
Była to piękna lekcja patriotyzmu, szacunku dla miejsc pamięci, o których wszyscy powinniśmy pamiętać.