• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zakończenie działań w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi

Dnia 16 października 2020 roku w Domu Ludowym w Posadzie Górnej odbyło się spotkanie podsumowujące realizację zadania pod nazwą Doposażenie siłowni w budynku klubu LUKS Beskid, świetlicy w Domu Ludowym oraz zagospodarowanie terenu przy boisku wielofunkcyjnym. Projekt został zrealizowany m. in. przy pomocy środków z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2014-2020 oraz środków funduszu sołeckiego. Ze względu na sytuację epidemiczną w uroczystości uczestniczyli: koordynator projektu - Pani Maria Wais, sołtys wsi - Pan Józef Ziajka, radny - Pan Tomasz Rajnik, prezes klubu LUKS Beskid - Pan Krzysztof Krukar, panie z Koła Kobiet, członkowie Grupy Odnowy Wsi oraz nieliczna grupa mieszkańców Posady Górnej.

W trakcie spotkania gospodarz wsi - Pan Józef Ziajka przedstawił ideę Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi, omówił dotychczasowe działania przeprowadzone w ramach Programu na terenie miejscowości Posada Górna oraz wygłosił wykład na temat działalności artystycznej i społecznej mieszkańców. Została również zorganizowana wystawa prac lokalnych artystów.
Celem zadania zawartego w Strategii Rozwoju Wsi było stworzenie warunków do integracji mieszkańców, kultywowania tradycji czy propagowania aktywności fizycznej. Dzięki realizacji inwestycji podniesie się atrakcyjność życia na wsi. Świetlica wyposażona w nowe meble, aneks kuchenny powstały w wyremontowanym pomieszczeniu poddasza, doposażona siłownia czy zagospodarowany plac przy boisku posłużą mieszkańcom oraz uczniom naszej szkoły. W przyszłości w świetlicy planowane są zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.
W tym roku zrealizowano już ostatnie przedsięwzięcie Programu. Przypomnijmy, że poprzednie projekty to: Siłownia i plac zabaw przy Domu Ludowym, Wykonanie altany (wiaty rekreacyjnej) przy boisku sportowym, Utworzenie Izby Regionalnej.
Niestety ze względu na obostrzenia związane z sytuacją epidemiczną w kraju i na świecie, wszelkie spotkania zostały przesunięte w czasie. Miejmy nadzieję, że niedługo wszystko wróci do normy, a mieszkańcy czy uczniowie naszej szkoły będą mogli swobodnie korzystać z obiektów powstałych na terenie Posady Górnej w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi.