• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zwierzę … najlepszym przyjacielem człowieka

Przebywanie ze zwierzętami ma wyjątkowo dobry wpływ na ludzi. Dzieci, dorośli, starsi, zdrowi i chorzy – dla każdego z nas zwierze może być lekarzem, przyjacielem, czy psychologiem. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, że nasz szalony, jednak ukochany pies, mruczący na kolanach kot, czy nawet pływające w akwarium rybki – każde z nich daje człowiekowi coś dobrego, ubogaca życie, czyni je piękniejszym i zdrowszym. W zamian za poświęcenie i opiekę, zyskujemy bezinteresowną miłość, przywiązanie i lojalność. Nasi pupile są nieodłącznymi towarzyszami życia, motywują do ruchu na świeżym powietrzu, uczą systematyczności i obowiązkowości.
„Looking after my pet” to wrześniowy temat zajęć języka angielskiego w klasach 6a i 6b. Zadaniem uczniów było podzielenie się z rówieśnikami swoimi doświadczeniami w opiece nad zwierzętami.

Podczas prezentacji w języku angielskim uczniowie przedstawiali zdjęcia swoich pupili i relacjonowali, jak wygląda codzienna rutyna, gdy mają w domu zwierzątko. Temat zaciekawił uczniów i stał się inspiracją do stworzenia galerii zdjęć naszych ulubieńców.