• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Judyta Bolanowska Brązową medalistką Lekkoatletycznych Finałów Wojewódzkich w rzucie oszczepem!

Dnia 7 października 2020 roku na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży w lekkiej atletyce. Zawody ze względu na panującą pandemię podzielone zostały na konkurencje techniczne (Mielec) i biegowe (Przemyśl).
Rewelacyjnie w zawodach spisała się Judyta Bolanowska, ubiegłoroczna indywidualna mistrzyni województwa w czwórboju lekkoatletycznym, wicemistrzyni województwa w rzucie piłeczką palantową, piłkarka ręczna UKS Handball Posada Górna, zajmując w rzucie oszczepem 3. miejsce zdobywając tym samym brązowy medal. Dobry występ zanotowała również Kornelia Potasiewicz, która ostatecznie zajęła 7. miejsce. Dziewczęta udowodniły, że trenując piłkę ręczną można z powodzeniem rywalizować z najlepszymi lekkoatletkami województwa.
Brawo dla Judyty, Kornelii i trenera Grzegorza Argasińskiego!