• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

„Komputery nie unieważniają tabliczki mnożenia”.

Aleksander Kumor

2 października 2020 roku został ogłoszony X Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się konkursy matematyczne dla uczniów klas czwartych i piątej. Uczniowie musieli wykazać się dobrą wprawą w mnożeniu i dzieleniu oraz rozwiązać skomplikowane zadania matematyczne. Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia klas czwartych została Anna Ziajka, a klasy piątej Maja Niemczyk.
A oto całe podia:

Klasa 4
1. miejsce: Anna Ziajka (4b)
2. miejsce: Mikołaj Cisek (4a), Eryk Pniak (4a), Julia Szepieniec (4b)
3. miejsce: Miłosz Jakieła (4b), Zuzanna Szwarc (4b), Lena Wiernusz (4b)

Klasa 5
1. miejsce : Maja Niemczyk
2. miejsce: Bartosz Frącek, Oliwier Bieńkowski, Blanka Krzysztyńska
3. miejsce: Jakub Siręga

Konkursy zorganizowały Panie: Urszula Chmiel, Edyta Krukar i Iwona Kucia.
Ważne, żeby od najmłodszych klas, uczniowie mieli świadomość jak dobra znajomość tabliczki mnożenia jest ważna w dalszej nauce oraz przydatna w życiu codziennym.
Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu.