• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Znamy wyniki Szkolnego Konkursu „Zostań mistrzem pięknego czytania”!

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Wisława Szymborska

W dniu 29 września 2020 roku z inicjatywy Pani Jolanty Pietruszki został zorganizowany dla uczniów klas czwartych Szkolny Konkurs „Zostań mistrzem pięknego czytania”. Wydarzeniem tym uczciliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, ustanowiony w 2001 roku na pamiątkę urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
W konkursowe szranki stanęła grupa 10 uczniów, których przygotowywał Pan Waldemar Kilar. Uczestnicy prezentowali na scenie ulubione książki, wśród których znalazły się utwory reprezentujące zarówno polską, jak i obcą klasykę. Nie zabrakło przejmujących opisów, zabawnych opowiastek czy intrygujących historii, które z niemałym talentem odczytywali młodzi lektorzy.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem Pani Alicji Kabiesz po wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznała nagrody. Oto lista laureatów:

Lokata

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Autor i tytuł książki

I

Julia Mazurek

4b

Rene Goscinny i Jean Jacques Sempe, „Mikołajek”

I

Julia Szepieniec

4b

Jan Brzechwa, „Akademia pana Kleksa”

I

Anna Ziajka

4b

Jan Brzechwa, „Akademia pana Kleksa”

II

Mikołaj Cisek

4a

Andrzej Perepeczko, „Jędruś, chłopak ze Lwowa”

II

Maja Penar

4a

Roman Pisarski, „O psie, który jeździł koleją”

II

Zuzanna Szwarc

4b

Jan Brzechwa, „Akademia pana Kleksa”

III

Julia Deptuch

4a

Eric Knight, „Lassie, wróć!”

III

Miłosz Jakieła

4b

Grzegorz Kasdepke, „Bon, czyli ton. Savoir vivre dla dzieci”

III

Maja Kustra

4b

Terence Blacker, „Magi Mag robi szum”

III

Jakub Wolski

4a

Rene Goscinny i Jean Jacques Sempe, „Mikołajek”

W ocenie prezentacji brano pod uwagę płynność, dykcję i intonację czytania, a także dobór odpowiedniej lektury, jej interpretację i ogólne wrażenie artystyczne. Każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy dyplom oraz nagrodę książkową, ufundowaną przez dyrektora szkoły Pana Piotra Ciska. Celem konkursowych zmagań było kształcenie umiejętności pięknego czytania, uwrażliwianie na piękno literatury, popularyzacja wartościowej literatury dla dzieci oraz uczenie zdrowej rywalizacji. Do zobaczenia za rok!