• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wizyta kanoniczna

„W mocy Ducha Świętego”.

Dnia 20 września 2020 roku w parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rymanowie Zdroju, miała miejsce wizytacja kanoniczna w trakcie której Ks. Bp. Stanisław Jamrozek udzielił sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej 74 osobom. Była to również okazja aby spotkać się z grupami formacyjnymi, które działają w parafii.
Wielką radością dla najmłodszych, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej była Msza Święta oraz błogosławieństwo przyborów szkolnych. Na zakończenie tego spotkania ksiądz biskup Stanisław razem z dyrektorem szkoły oraz wychowawczynią rozdali dzieciom dodatkowe plecaki, w których każde dziecko otrzymało „wyprawkę szkolną” z pomocą materialną.