• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Bezpłatna pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży

W ramach Samodzielnego Publicznego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rymanowie, w Klimkówce funkcjonuje Ośrodek Środowiskowej Opieki Pedagogicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży.
Ośrodek ten świadczy pomoc dzieciom i młodzieży, nie wymagającym diagnozy psychiatrycznej lub farmakoterapii.
W przypadku wielu zaburzeń psychicznych, pojawiających się w dzieciństwie, można udzielić skutecznego wsparcia za pomocą takich interwencji jak pomoc psychologiczna, psychoterapia indywidualna i grupowa, terapia rodzinna, czy praca z grupą rówieśniczą.
Placówka zapewnia całkowicie bezpłatną pomoc psychologiczną i psychoterapeutyczną dzieciom i uczącej się młodzieży do 21 roku życia. W poradni pacjenci otrzymują wsparcie wykwalifikowanej kadry: psychologa, psychoterapeutów oraz terapeuty środowiskowego.
Skierowanie do poradni nie jest wymagane, wystarczy kontakt rodzica lub opiekuna.

Ośrodek mieści się w budynku Centrum Medycznego w Klimkówce przy ulicy Kasztanowej 30. Rejestracja czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.00 do 14.30 pod nr tel. 13 42 010 87, 13 42 030 67 oraz 13 43 55 004.
Ośrodek w Klimkówce funkcjonuje w oparciu o umowę z Podkarpackim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia.