• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dowóz uczniów do szkoły

Dowóz uczniów klas 1-3 z miejscowości: Rymanów Zdrój-Deszno, Rymanów Zdrój do Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej w okresie od 02.09.2020 r. do 30.06.2021 r. będzie realizowany gminnym samochodem Ford w godzinach:
- punkt zbiorczy na przystanku PKS przy kawiarni Pikolo - 7.33,
- punkt zbiorczy - przystanek za mostem w Desznie - 7.42,
- punkt zbiorczy przy Domu Ludowym w Desznie - 7.45,
- punkt zbiorczy przed mostem na granicy Rymanów Zdrój - Deszno - Królik Polski - 7.48.
Powrót o godz. 12.40 i 12.50.
Zakup biletów miesięcznych dla uprawnionych uczniów dojeżdżających do szkoły środkami komunikacji publicznej w roku szkolnym 2020/2021 będzie odbywał się na takich samych zasadach jak dotychczas tj. zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Nr 168 z 15.11.2016 r.